Екскурсія у Вінницький костел Святої Діви Марії Ангельської і підземелля.

Екскурсія у Вінницький костел Святої Діви Марії Ангельської і підземелля.
   527

З метою вивчення історії рідного краю та релгієзнавства, студенти груп 4ОК1 і 3Ф нашого коледжу відвідали костел та вінницькі катакомби, яким щонайменше 370 років.

Під костелом знаходяться підземні ходи, що ведуть до Преображенського Собору, Мурів та річки Південний Буг. Ченці капуцини, які і сьогодні живуть у монастирі на території костелу, місцеві жителі використовували катакомби, як прихисток від ворогів, а у 60-х роках XX століття там було збудовано бомбосховище, здатне витримати ядерну атаку.
Торкнутися історії завжди цікаво... 
Вдихнути повітря, наповнене легендами і таємницями. Оглядатися у підземеллі, адже подейкують, що там живе та інколи з'являється відвідувачам душа загиблого ченця, або ж здається, що от-от підземною дорогою проїде карета вельможі чи віз селянина. Побачити в одній з вуличок підземелля занедбані і запилені символи колишньої тоталітарної епохи СРСР, коли храм було перетворено на атеїстичний лекторій, і подумати, що доля їх бути саме там: подалі від людського ока, сонячних променів і дня сьогодняшнього. Згадати книги і кінофільми ,,Код да Вінчі'', ,,З широко закритими очима'', ,,Дев'яті врата'', ,,Скарби нації''..., коли бачиш справжнього живого ченця капуцина з Ordo Fratrum Minorum Capucinorum...

Ще фото