Про коледж

Бібліотека

Ресурсна база:

 • Книжковий фонд - близько 70000 примірників; 
 •  Електронний каталог;
 •  Інтернет;
 •  Постійно-діюча виставка нових надходжень;
 • Бази даних та довідники з різноманітних галузей знань.

Інформаційні технології

В бібліотеці впроваджуються новітні інформаційні технології, розвиваються власні інформаційні ресурси. Створюються електронні бази даних: каталог нових надходжень літератури.

Довідково-пошуковий апарат

 •  систематичний каталог
 •  алфавітний каталог
 •  систематична картотека статей
 •  картотека законодавчих актів України
 •  тематичні картотеки

Режим роботи:
Понеділок-Четвер: з 8.15 до 18.00
П’ятниця: з 8.15 до 17.00
Перерва: з 12.30 до 13.15
Вихідні дні: Субота, Неділя

Бібліотекарі

Детальніше

Історія

50-60 роки 20 століття ознаменувались у країні бурхливим розвитком радіоелектроніки. Почали будуватися нові заводи, серед яких Вінницький радіоламповий завод, ВО "Термінал", радіотехнічний завод "Маяк". Для них необхідні були фахівці, тому постановою Ради народного господарства Подільського району раднаргоспу №-411 від 14.12.1964 року був створений технікум електровакуумного приладобудування. З 21.12.1964 року його очолив Смірнов Костянтин Григорович, інженер-радіотехнік, на долю якого випав досить великий обсяг роботи: розпочати будівництво з нуля, набрати кадри, провести набір студентів. Перші кроки нового навчального закладу були зроблені ще у стінах Вінницького політехнічного технікуму. У цьому навчальному закладі навчалися дві групи технологів електровакуумного виробництва, серед тих, хто їх навчав, були майбутні працівники технікуму електровакуумного приладобудування: Дмитренко О.М., Волков П.П., Голота М.П., Жак А.І.

Вже тоді було придбане деяке обладнання, устаткування, прилади, підручники тощо. З 31 травня 1965 року заступником директора з навчальної роботи призначили Дмитренка Олександра Микитовича. У червні 1965 року розпочав роботу технікум електровакуумного приладобудування в складі 27 штатних викладачів, одними з перших були Антипова Т.М., Васєчкіна А.О., Мостова Р.П., Ракіцька В.Д., Рижій В.В., Бурлаєнко М.М., Хаімзон І.Я., Томчук С.М., Учень Л.І., Грицик Г.О., Развєвако Н.О., Щербаков А.М., Матохнюк Е.Х., Бурмістрова Г.А. та бібліотекар технікуму Сива Г.Є.

У липні-серпні 1965 року провели перший самостійний прийом студентів: набрано 5 груп з спеціальності "Виробництво електровакуумних приладів" Навчання проводили у приміщенні Вінницької середньої школи № 7 у другу зміну з 1530 до 2300, а у першу зміну за графіком працювали на будівництві навчального корпусу технікуму. У будівництві брали участь усі: адміністрація, викладачі, студенти. Всі були рівні перед бажанням швидше завершити будівництво і перейти у власне приміщення. Звичайно, найважчий тягар ліг на плечі директора, виникли проблеми у будівництві, у постачанні матеріалами тощо. Не витримало серце Костянтина Григоровича Смірнова, першим завжди найважче, і він пішов з життя, заклавши фундамент для нашого сьогодення.

З 16 грудня 1965 року Дмитренко О.М. приступив до виконання обов'язків директора технікуму. Постановою Ради Міністрів СРСР № 1145 — 385 від 31.12.1965 року технікум був підпорядкований Міністерству електронної промисловості, а з 22 березня 1966 року його очолив Ботвінко Максим Іванович згідно наказу МЕП СРСР від 18 березня 1966 року № 47-к. Під його керівництвом продовжується будівництво навчального і лабораторного корпусів, створюється матеріально-технічна база, формується колектив.

Розширився контингент студентів. У 1966 році відкрили нові спеціальності: "Обладнання виробництва електровакуумних приладів", "Виробництво напівпровідникових приладів", Виробництво радіодеталей і радіокомпонентів" і "Обладнання виробництва напівпровідникових приладів".

В серпні 1966 року введено в дію навчальний корпус загальною площею 4602 м2 на 960 учнів, це 26 аудиторій, актовий, спортивний зали, бібліотека, зал дипломного проектування.

І з 1 вересня 1966 року навчання розпочали у власному приміщенні 43 викладачі і 540 студентів, розпочалися роботи по благоустрою території, відкрив двері клуб "Юність", започатковано щорічний огляд художньої самодіяльності груп, з ініціативи Рижій В.В. започаткована робота Клубу інтернаціональної дружби. Створена школа педагогічної майстерності, яку очолила Люта Л.М. мета якої – підвищення ділової кваліфікації, педагогічної майстерності викладачів.

Люта Л.М. проводила велику позакласну роботу: випуск “Літературної газети”, керівництво літературним гуртком, театральною студією.

Організований ВІА "Транзистор" під керівництвом викладача Телефуса В.Д.

1966 рік ознаменувався створенням лабораторій: радіотехніки, електронних вимірювань та основ автоматики, хімії, фізики, кабінетів: історії, економіки та організації виробництва, загальної історії, української літератури, математики, креслення, технічних засобів навчання.

У цьому ж році почав роботу перший студентський сільськогосподарський загін у господарствах і заготівельній конторі Барського району Вінницької області.

З 1 березня 1967 року згідно наказу Міністерства електронної промисловості № 579 від 2.11.1966 року на базі технікуму розпочали роботу курси підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників Вінницького радіолампового заводу.

У 1967 році обладнані лабораторія теоретичних основ електротехніки і електричних вимірювань, обчислювальної техніки і основ автоматики, вакуумної техніки, технології і випробування матеріалів, хімії і фізики напівпровідників.

Введені щотижневі директорські години на відділеннях.

22-30.04.1967 р. в технікумі проведена перша технічна виставка, активнішими учасниками якої були Томілов В.П., Дискант В., Лютий М. Їх роботи ємкісне реле, електронно-цифровий індикатор, електронний напівпровідниковий стабілізатор були кращими.

Значно активізувалася технічна творчість під керівництвом викладачів Хаїмзона Й.Я., Учня Л.І. Студенти розробляли та виготовляли лабораторні стенди, обладнання тощо. У цьому ж році технікум вперше взяв участь у ВДНГ країни, де був представлений виріб студента Кошового В.А. "Стенд аналізу часових коротких замикань приймально-підсилювальних ламп". Стенд отримав визнання на виставці, а Кошовий В.А. – медаль "Юний учасник ВДНГ".

Згідно наказу МЕП СРСР № 652 від 27 листопада 1967 року навчальний заклад перейменований у Вінницький технікум електронних приладів.

Розпочало функціонувати вечірнє відділення, яке очолив Жугін Ю.С.

Гуртожиток

Абітурієнтам і першокурсникам цікаво буде знати, що 41 рік тому межі нашого міста проходили значно ближче до центру. А місце, де збудовано наш коледж і гуртожиток – тоді це було лише поле, на якому густим зеленим килимом востаннє зійшла пшениця. Наш гуртожиток вступив у дію в 1970 році у вигляді п’ятиповерхової будівлі місткістю 450 студентів.

В основу архітектурно-планувальної схеми прийнята двобічна забудова коридорів житловими кімнатами. Життєвий блок містить кімнати на 2 і 3 чоловіка і санвузол. Студенти - мешканці гуртожитку забезпечені  твердим та м’яким інвентарем (ліжками, тумбочками, шафами, столами та стільцями; матрацами, ковдрами та подушками).

У нас самообслуговування. Санітарна обробка кімнат проводиться щоденно, повна 1 раз у місяць, санстанцією – в разі необхідності.

На кожному поверсі є по 2 кухні для приготування їжі й кімнати для самопідготовки та відпочинку, де проходять різнопланові заходи. У стінах гуртожитку  функціонує їдальня та медичний пункт, де кваліфікований медперсонал надає першу допомогу студентам коледжу. Є у нас і свій спортивний комплекс.

Важко уявити, скільки за цей час різних голосів, різних імен, долей,  характерів, настроїв побувало у стінах гуртожитку. Тут святкується і вступ до коледжу, і свято новосела, випуск і дні народження, весілля і навіть хрестини. Тут з малих, непримітних, сором’язливих підлітків формуються ого-го які особистості. Тут зустрічають перших друзів і перше кохання. І саме тут студенти отримують перші уроки життя.

Дім, в якому живемо,

Нас з’єднав в родину.

Різні наші всі шляхи

Тут злились в єдину.

З усіх  нагальних питань, пов’язаних з побутом і не тільки, звертайся до коменданта та вихователів (к.115 і к. 109)

Ласкаво просимо до нашої оселі, і будемо раді кожній новій зустрічі!

 

Студентська рада гуртожитку

Про коледж

Вінницький технічний коледж

Вінницький технічний коледж розпочав свою діяльність більше 50 років тому, 14 грудня 1964 року, як технікум електровакуумного приладобудування. А в 1967 році був перейменований у Вінницький технікум електронних приладів.

З 1995 року Вінницький технічний коледж за наказом Міністерства освіти і науки України на підставі ґрунтовної атестації технікуму набирае статус вищого навчального закладу І-ІІ рівня акредитації й нову назву Вінницький технічний коледж.

Сьогодні Вінницький технічний коледж є одним з найбільших і найавторитетніших закладів в області, де готують на денній та заочній формі навчання висококваліфікованих фахівців із 7 спеціальностей:

Очолює Вінницький технічний коледж ось уже протягом 20 років Заслужений працівник освіти, кандидат педагогічних наук, Голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ р. а., член колегії Управління освіти і науки Олег Станіславович Домінський.

Зараз в Вінницькому технічному коледжі працює понад 80 викладачів, серед яких 4 кандидати педагогічних та технічних наук, 14 пошукачів та аспірантів, 26 відмінників освіти України, 37 мають вищу та першу кваліфікаційну категорію, 13 методистів-наставників.

Вінницький технічний коледж має навчальний та лабораторний корпус, де обладнано 40 навчальних кабінетів, 20 лабораторій та 6 комп'ютерних класи, наочне обладнання та навчально-методичне забезпечення яких дозволяє в повному обсязі забезпечити проведення теоретичних та лабораторно-практичних занять.

Практичне у Вінницькому технічному коледжі навчання студентів проводиться в навчально-виробничих майстернях, які мають слюсарну, механічну, та радіомонтажну дільниці, комп'ютерні та вимірювальні лабораторії.

До послуг студентів у Вінницькому технічному коледжі є бібліотека, буфет, студентська їдальня та гуртожиток.

В Вінницькому технічному коледжі регулярно відбувається презентація тижнів відділень та предметних комісій: конференції, олімпіади, брейн-ринги, ток-шоу, КВК, зустрічі.

Утвердженню державності в Україні сприяє система клубно-гурткової роботи Вінницького Технічного Коледжу: народний ансамбль Юність Поділля, ансамбль сучасного та бального танцю Поліденс, вокальний ансамбль, театральна студія, оркестр народних інструментів, духовий оркестр.

Також, Клуб, Вінницького Технічного Коледжу Мандрівик знайомить з історією та пам'ятними місцями рідного краю, клуб Подруга та школа Лицарів пропагують здоровий спосіб життя та формують громадянську активність, клуб Червона калина залучає студентів до джерел національної культури, клуб Спілкування, Бізнес-клуб тощо.

Багато уваги у Вінницькому технічному коледжі приділяється розвитку і вдосконаленню фізичної культури та зміцненню здоров'я студентів. Вінницький технічний коледж має спортивний комплекс, в якому є спортивна та тренажерна зала, спортивний майданчик.

Протягом навчального року у Вінницькому технічному коледжі проводяться спартакіади з футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу та з інших видів.

Щорічно Вінницький технічний коледж посідає призові місця в обласних олімпіадах з хімії, української мови, інформатики. Коледж є переможцем щорічних виставок технічної творчості викладачів та студентів ВНЗ І-ІІ р. а. Вінницької області.

Вінницький технічний коледж плідно працює в системі ступеневої освіти. Так, із 159 випускників 2013 року державної форми навчання  87 осіб продовжили навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр», в тому числі 59 осіб – за денної формою навчання, та 28 осіб - за заочною.

Із 180 випускників 2014 року державної форми навчання  116 осіб продовжили навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр», в тому числі 98 осіб – за денною формою навчання, та 18 осіб - за заочною.

Із 174 випускників 2015 року державної форми навчання  150 осіб продовжили навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр», в тому числі 119 осіб – за денною формою навчання, та 31 осіб - за заочною.

Випускники Вінницького технічного коледжу продовжують навчатись в таких навчальних закладах:

 • Вінницький національний аграрний університет;
 • Харківський автодорожній університет;
 • Одеський національний політехнічний університет;
 • Вінницький національний технічний університет;
 • Вінницький торговельно економічний інститут КНТЕУ;
 • Тернопільський національний економічний університет Вінницький інститут економіки;
 • Донецький національний університет;
 • Хмельницький національний університет;
 • Київський національний авіаційний університет, тощо.

Наша адреса:
21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе 91/2,
тел. (0432)51-33-81, (0432)51-33-79, (0432)51-15-53, положення Вінницького Технічного Коледжу на мапі міста із рухом трамваїв № 2, 4, 5 до зупинки "Технічний університет".

Історія Вінницького технічного коледжу

Вінницький технічний коледж заснований в грудні 1964 року під назвою "Технікум електровакуумного будування" згідно постанови Ради народного господарства Подільського економічного району № 411 від 14 грудня 1964 року.

Історія коледжу тісно переплітається з історією розвитку електронної промисловості. Її інтенсивне зростання визначало спеціальності минулих років.
Технікум був базовим по випуску фахівців для електронної промисловості Радянського Союзу, і В 1967 році коледж отримав нову назву "Технікум електронних приладів".

За цей час навчальний заклад пройшов славний шлях, його авторитет ґрунтується на органічному поєднанні кращих традицій, які сформувалися протягом багатьох років з бажанням іти в ногу з часом. Тому, в 1995 році наказом Міністерства Освіти України № 312 від 14.11.1995р. навчальний заклад отримав назву "Вінницький технічний коледж".

Перебудова нашого суспільства внесла свої корективи в напрямки підготовки фахівців. Вивчивши потреби ринку праці, були відкриті нові спеціальності технічного та економічного спрямування.

В ці роки сформувався колектив висококваліфікованих викладачів, який працює під керівництвом кандидата педагогічних наук, відмінника народної освіти, заслуженого працівника освіти України, голови Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Вінницької області Олега Станіславовича Домінського.