Мова – невмирущий скарб народу

Мова – невмирущий скарб народу
   189

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною в родині і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. «Усі основні європейські мови можна вивчити за шість років, свою ж рідну треба вчити ціле життя», – писав французький письменник-просвітитель Вольтер.

Віками український народ творив це багатство, збираючи в скарбницю рідної мови найдорогоцінніші перлини думки, почуття, фантазії.

Шануймо і любімо рідну мову, піклуймося про неї, вивчаймо, захищаймо, розкриваймо для себе її велич й могутню силу. Збережімо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

До уваги користувачів в читальному залі бібліотеки представлена тематична книжкова виставка: «Українська мова – мова єднання» .

25 лютого 1871 року з’явилась на світ дівчинка, літературна спадщина якої змінила всю українську літературу. Вже із малечку можна було прогнозувати для Лариси Косач незвичайну для пересічних людей долю.

Леся Українка – без перебільшення одна із найвизначніших постатей в історії української літератури. Її ставлять в один ряд із геніальними Тарасом Шевченком та Іваном Франком, в першу чергу, була поетом-громадянином і свій обов’язок вбачала у служінні інтересам народу. Її поетичне слово – то «меч», «іскриста зброя», що буде «здіймати голови з плеч» ворогів народу.

Якою ж була вона – наша геніальна Леся? На це питання дасть відповідь виставка- портрет «Леся Українка – дочка українського народу» (до 150-річчя від дня народження української поетеси).

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами виставки!