Наукова діяльність
Науково-дослідна робота є одним із важливих засобів підвищення якості підготовки фахівців, сприяє розширенню загального та професійного світогляду, є продовженням і поглибленням освітнього процесу.
Основними завданнями науково-дослідної роботи студентів в коледжі є:
- залучення студентів до науково-пошукової діяльності на різних етапах освітнього процесу;
- мотивування науково-дослідної роботи студентів, ознайомлення їх з науковими методами пізнання, забезпечення творчого засвоєння навчального матеріалу;
- пропаганда серед студентів різних форм творчості відповідно до принципу єдності науки і практики, формування інтересу до опанування новими знаннями;
- залучення обдарованих студентів до цілеспрямованої науково-дослідної роботи в проектних групах;
- організаційно-методична робота щодо підвищення ефективності функціонування студентських наукових гуртків та проблемних груп, що діють в коледжі;
- організація й проведення різних заходів з науково-дослідної роботи студентів (наукових семінарів і конференцій, Малої академії наук, конкурсів студентських наукових робіт, олімпіад з різних дисциплін і спеціальностей, оглядів-конкурсів, презентацій курсових, дискусійних клубів тощо).
Основними формами науково-дослідної роботи студентів в коледжі є: студентські науково-дослідні гуртки, мала академія наук ВТФК, творчі проблемні групи, участь у студентських олімпіадах, наукових конференціях і конкурсах різного рівня.
Усім студентам коледжу надається допомога в проведенні досліджень, поданні завершених робіт на конкурси і виставки, публікації.
Вінницький технічний фаховий коледж є базовим у проведенні обласних турів та Всеукраїнських студентських олімпіад з багатьох навчальних дисциплін і спеціальностей.
Щороку проводяться конкурси студентських наукових робіт, Дні студентської науки, студентські наукові конференції, видаються збірники студентських наукових статей. Найкращі студенти беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних конкурсах, виставках і конференціях.
За останні 5 років на різних наукових конференціях зроблено близько 1000 доповідей, видано понад 1500 наукових статей та тез.