Дисидентський рух: течії, форми та методи боротьби в Україні

Причини виникнення та особливості опозиційного руху серед української інтелігенції за часів радянського панування. В цих питаннях розбирались наші студенти на відкритому заняття з історії України.
Про інакодумців, які не поборолись виступити проти тоталітарної системи, мужньо виборювали права людей на власну думку та гідність і говорили правду про життя в комуністичній державі, розповіла Ольга Романюк, викладачка соціальних дисциплін ВТФК.
Акція протесту, що влаштували українські дисиденти 4 вересня 1965 року в київському кінотеатрі “Україна”, стала першим в історії СРСР публічним проявом незгоди з політикою влади.
Під час прем’єрного показу фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», невелика група громадських діячів встала зі своїх місць на знак незгоди з арештами діячів української культури.
“Чи встав би я на заклик Василя Стуса ? Чому?” Таке питання постало перед студентами після перегляду документального фільму “Дисиденти” і спогадів Івана Дзюби про акцію протесту в кінотеатрі “Україна”.
Обговорюючи тему уроку, хлопці та дівчата вчились критично оцінювати історичні факти, робити висновки на підставі альтернативних поглядів на ситуацію, аргументовано відстоювати власні переконання.
“Історія пані примхлива. Вона не прощає погано вивчених уроків і не зроблених висновків. Карає за помилки. Необхідно знати минуле, щоб перемогти на всіх фронтах, покарати російське зло і побудувати щасливе майбутнє у вільній, незалежній Україні”, - підвела підсумок заняття Ольга Романюк.
Підпишись на сторінку коледжу в facebook та instagram! Знай все про життя твого коледжу!