Українська революція – історія, що ожила ожила

Українська революція – історія, що ожила ожила
   154

«Українська революція 1917-1921: регіональний вимір». У нашому коледжі в несподіваний спосіб презентували виставку Інституту національної пам’яті. Першокурсники і викладачі стали учасниками костюмованого мітингу часів об’єднання нашої держави.

Про визвольний рух, IV Універсал Української Центральної Ради, Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу розповідали від імені видатних учасників тих подій. Їх під час прикладного уроку історії зіграли студенти.

“Молодь захопилась темою українського національного пробудження, становлення незалежності нашої держави. Під час підготовки до історичної інсценівки між першокурсниками розподілили ролі представників Київщини, Волині, Поділля, Слобожанщини, Галичини і т.д. Нас приємно здивувало, коли дізнались, що студенти взялись вивчати їхні біографії, аби краще зрозуміти і представити своїх героїв”, – розповіла Ірина Єлісєєва, викладачка ЦК філологічних дисциплін.

Згадали під час “мітингу” і юних героїв Крут, пам’ять про яких 29 січня вшановують у кожному куточку України. Зі сльозами на очах і студенти, і викладачі слухали драматичну історію родини Марійки Томчук, викладачки зарубіжної літератури і культурології ВТФК:

“Моя родина з Прикарпаття. Над ліжком в хаті діда висів образ, намальована на полотні Божа Матір. На Святий вечір енкавдисти закидали хату гранатами. В цей час на ліжку під периною лежала моя мама і її рідний брат. Одна з гранат впала на них. Дід встиг жбурнути її в вікно. Осколки посікли декількох енкаведистів. А от друга граната вибухнула…. На Різдво на снігу перед хатою лежало сім тіл, багатьох поранило. Бабуся вижила, бо втратила свідомість і впала за ковану залізом скриню, а дід закрив собою дітей. Вся ця трагедія відбувалась під образом Богородиці, це реліквія нашої родини. Ікону пошкодило осколком гранати, і ми її так і зберігаємо. Це пам’ять і нагадування, це історія і не лише моєї родини”.  

Слава Україні! Героям слава!

Тримаємо зв’язок по всіх каналах: instagram_vtfc_collegefacebook та instagram_stud.rada_vtfc

Більше фото в фотогалереї

 

Ключові слова: #Ми в медіа #Фотогалерея #Відеоматеріали  #Новини спорту