Геній медицини Микола Пирогов

Геній медицини Микола Пирогов
   65

Засновник військово-польової хірургії, винахідник гіпсової пов’язки та внутрішньовенного наркозу, основоположник пластичної хірургії. Це далеко не всі відкриття Миколи Пирогова. Хірурга, педагога і вченого, який випередив час. Про його життя і досягнення розповідала першокурсникам радіотехнічного відділення нашого коледжу Клавдія Антощук, завідувачка відділу музею-садиби.

У лікарському середовищі ХІХ сторіччя ідеї і методики Пирогова одні називали зухвалими та фантастичними, інші вважали новаторськими і геніальними. Саме він першим взявся розробляти штучний суглоб та провів кістково-пластичну операцію по видовженню ураженої ноги.

Для українців життєве гасло славетного медика, як і його науковий спадок, набули особливого сенсу в умовах воєнного часу. Пирогов казав:  «Жити на білому світі - означає постійно боротися і постійно перемагати…» 

Більшу частину зі своєї п'ятдесятилітньої наукової, лікарської та педагогічної практики Микола Пирогов прожив в Україні. Його забальзамоване тіло і досі знаходиться в склепі Національного музею-садиби у Вінниці. Тут зберігаються і особисті речі хірурга, і предмети побуту.

Чимало студентів вперше почули стільки цікавих фактів та інформації про видатного лікаря. У листопаді виповнилось 214 років від дня народження Пирогова.

Тримаємо зв’язок по всіх каналах: instagram_vtfc_collegefacebook та instagram_stud.rada_vtfc

Більше фото в фотогалереї

 

Ключові слова: #Ми в медіа #Фотогалерея #Відеоматеріали  #Новини спорту