Тренінг з фактчекінгу у ВТФК

Тренінг з фактчекінгу у ВТФК
   30

Чому важливо, щоб кожен українець вмів перевіряти факти та відрізняти інформаційну правду від брехні? Особливо під час війни і нашестя російської дезінформації та пропаганди. Відповідь на питання наші першо-та другокурсники отримали під час тренінгу з медіаграмотності.

За принципом “рівний - рівному” для представників груп 2РТ2, 2ЕП, 1ОП1 і 1ОП2 його провели студенти факультету журналістики ДонНУ імені Василя Стуса. Пояснили, що таке фактчекінг, які інструменти, методики та сервіси дозволяють точно визначити достовірність будь-якої новини.

Далі наші студенти змагались у вправності виявлення фейків. Пропускали повідомлення крізь фільтри фактчекінгу; перевіряли на справжність за допомогою онлайн-сервісів фото і відео з мереж; визначали, чи були вони відредаговані. Крім того, спробували проаналізувати фотофейки, створені штучним інтелектом.

Майбутні журналісти і їхня наставниця Наталія Болховська, старша викладачка кафедри журналістики та соціальних комунікацій ДонНУ ім. Василя Стуса, порадили молоді користуватись інформацією тільки з перевірених джерел. Білий список якісних медіа в Україні створив Інституту масової інформації.

Корисно: «фактчекінг» - це процес перевірки правильності всіх фактів у тексті, статті, новині, виступах.

Тримаємо зв’язок по всіх каналах: instagram_vtfc_collegefacebook та instagram_stud.rada_vtfc

Більше фото в фотогалереї

 

Ключові слова: #Ми в медіа #Фотогалерея #Відеоматеріали  #Новини спорту