Родинне, локальне, архівне: краєзнавчі дослідження студентів

Знати своє – означає розуміти більше! Наших першокурсників не лякає пил архівних справ, вони вчаться «читати» між рядками метричних книг. Учасники факультативу «Основи краєзнавства» разом із його керівницею Надією Марценюк презентували свої дослідження під час круглого столу.
«Краєзнавство – це не лише про минуле. Це про те, як ми навчаємося бачити своє місце в історії, працювати з джерелами, будувати власну наративну лінію в просторі часу», – наголосила Надія Марценюк.
Яскравим прикладом для юних дослідників стала робота Миколи Стасюка, студента групи 2КІ3. Він розповів історію репресованого подільського хлібороба. Необхідну інформацію відшукав в архівах Вінниці та Києва:
«Я провів десятки годин у архівах. Це історія, яку я збирав по клаптиках, читаючи листи, документи та свідчення минулого. Іноді один запис у справі розповідає більше про епоху, ніж сто сторінок підручника».
Під час круглого столу свої перші кроки в краєзнавстві представили:
- Дмитро Миргородський і Марія Полюдова,1КІ2 - "Іллінеччина - моя мала батьківщина";
- Софія Ольхович,1КІ3 - “Історія мого роду”;
- Назар Полюга, 1КІ2 – “Минуле й сучасне Вінницького костелу”
Студенти працювали з фотоматеріалами, картками сповідей, виписками з церковних книг. Це додало їм переконання, що краєзнавство – то про вміння ставити запитання і шукати відповіді. В документах, розповідях і навіть у тиші закинутого подвір’я.
«Такі зустрічі з першого курсу вчать студентів працювати з польовим матеріалом, вивчати генеалогію, архітектурну спадщину, картографічні джерела. І головне – бачити в селі чи старій будівлі не просто “проїжджу локацію”, а простір, що зберігає історичну пам’ять», – зазначають наші викладачі історії.
Тримаємо зв’язок по всіх каналах: instagram_vtfc_college, facebook та instagram_stud.rada_vtfc
Ключові слова: #Ми в медіа #Фотогалерея #Відеоматеріали #Новини спорту